Top 5 H-klasse asbeststofzuigers met automatische filterreiniging
Top 5 H-klasse asbeststofzuigers met automatische filterreiniging
Bij langdurig asbestsaneringswerk is een H-klasse stofzuiger met automatische filterreiniging onmisbaar. Handmatige filterreiniging kost tijd en vereist het openen van het stofcompartiment - iets dat bij asbestwerk zoveel mogelijk vermeden moet worden. Automatische klopsystemen of reverse-flow reiniging houden het filter vrij en de zuigkracht constant, zonder dat de machine stilgelegd hoeft te worden. Hieronder vergelijken we vijf H-klasse stofzuigers die over deze functie beschikken en bij Dehaco leverbaar zijn.
1. Dehaco Black Mamba 277
De Black Mamba 277 is Dehaco's eigen H-klasse stofzuiger, specifiek ontworpen voor zwaar en continu gebruik op sloop- en saneringsprojecten. De machine is uitgerust met een automatisch klopsysteem dat het HEPA-filter periodiek reinigt tijdens gebruik. Dit voorkomt verlies van zuigkracht en verlengt de levensduur van het filter aanzienlijk.
De robuuste stalen constructie is bestand tegen de ruwe omstandigheden op een sloopterrein. De grote wielen en het lage gewicht maken de machine makkelijk verplaatsbaar. De Black Mamba 277 is uitgerust met een twin-motor configuratie voor extra zuigkracht bij zware toepassingen.
2. Numatic HZC 390S-2
De Numatic HZC 390S-2 is een tweemotorige H-klasse stofzuiger met een groot stofcompartiment van 39 liter. Het automatische filterreinigingssysteem (NuConnect) zorgt voor constante zuigprestaties zonder onderbreking. De HZC-serie is de standaard in de Nederlandse asbestsanering en voldoet volledig aan de IEC 60335-2-69 Annex AA norm.
De Numatic stofzuigers onderscheiden zich door de betrouwbade splitpennen-borging van het stofcompartiment. Hierdoor kan de stofzak niet per ongeluk geopend worden - een kritieke veiligheidsfunctie bij asbestwerk. De machine wordt standaard geleverd met afsluitdoppen voor luchttoevoer en luchtafvoer.
3. Kerstar KEVA45
De Kerstar KEVA45 is een krachtige H-klasse asbeststofzuiger met handmatige en semi-automatische filterreiniging. Kerstar levert twee modellen: de KEVA20 voor lichtere werkzaamheden en de KEVA45 voor grotere capaciteiten. Beide modellen zijn H-klasse gecertificeerd en worden veel ingezet in de Belgische en Nederlandse asbestsanering.
Naast de elektrische KEVA-serie levert Kerstar ook de KAV-serie persluchtstofzuigers. Deze modellen worden aangedreven door perslucht in plaats van een elektrische motor, waardoor ze ideaal zijn voor locaties zonder stroomaansluiting of in explosiegevoelige zones (ATEX).
4. Husqvarna DC 5500
De Husqvarna DC 5500 is een zware H-klasse stofzuiger met automatische filterreiniging via het patented "Drop-It" systeem. De machine is ontworpen voor groot formaat betonfrezen en sloopwerk, maar is volledig geschikt voor asbestsanering. Het grote stofcompartiment van 50 liter vermindert de frequentie van stofzakvervanging.
Husqvarna's Drop-It systeem maakt het mogelijk om de volle stofzak hygienisch te verwisselen zonder het stofcompartiment volledig te openen. Dit is een belangrijk voordeel bij asbestwerk, waar blootstelling aan opgezogen materiaal zoveel mogelijk beperkt moet blijven.
5. Nilfisk VHS 311
De Nilfisk VHS 311 is een compacte H-klasse stofzuiger met reverse-flow filterreiniging. Het systeem spoelt lucht automatisch door het filter om verstopping te voorkomen. De machine is lichter en compacter dan de meeste concurrenten, wat hem geschikt maakt voor werkzaamheden in krappe ruimtes en op trappen.
Ondanks het compacte formaat beschikt de Nilfisk VHS 311 over een krachtige motor en een betrouwbare verstoppingsindicator. De machine voldoet aan alle H-klasse constructie-eisen inclusief afgesloten stofcompartiment en afsluitbare luchttoevoer en -afvoer.
Vergelijkingstabel
| Model | Motoren | Filterreiniging | Capaciteit | Kenmerk |
|---|---|---|---|---|
| Black Mamba 277 | 2 motoren | Automatisch klopsysteem | Zwaar gebruik | Eigen merk Dehaco |
| Numatic HZC 390S-2 | 2 motoren | NuConnect automatisch | 39 liter | Standaard in NL sanering |
| Kerstar KEVA45 | 1 motor | Semi-automatisch | 45 liter | Ook als persluchtversie |
| Husqvarna DC 5500 | 2 motoren | Drop-It automatisch | 50 liter | Hygienische zakvervanging |
| Nilfisk VHS 311 | 1 motor | Reverse-flow automatisch | Compact | Geschikt voor krappe ruimtes |
Waarom automatische filterreiniging essentieel is
Bij asbestsanering loopt het filter van de stofzuiger sneller vol dan bij normaal gebruik. Asbestvezels zijn extreem fijn en verstoppen de porien van het HEPA-filter gestaag. Zonder automatische reiniging neemt de zuigkracht af, wat leidt tot:
- Langere saneringstijden door verminderde zuigprestaties
- Vaker stilleggen van de machine voor handmatige filterreiniging
- Verhoogd risico op blootstelling bij het openen van het stofcompartiment
- Kortere levensduur van het HEPA-filter door blijvende verstopping
Automatische filterreiniging lost deze problemen op door het filter periodiek schoon te blazen of te kloppen, zonder dat de machine uitgeschakeld hoeft te worden. De zuigkracht blijft constant, het filter gaat langer mee, en de sanerder hoeft het stofcompartiment minder frequent te openen.
Welke stofzuiger past bij uw project?
De keuze hangt af van de aard en duur van het project, de beschikbare stroomaansluiting en de werklocatie. Voor continu zwaar gebruik is de Black Mamba 277 of de Numatic HZC 390S-2 de beste keuze. Voor compacte ruimtes is de Nilfisk VHS 311 ideaal. En voor locaties zonder stroom of in explosiegevoelige zones biedt Kerstar de KAV persluchtserie.
Onze specialists helpen u graag bij het kiezen van de juiste stofzuiger voor uw saneringsproject. Neem contact op via 088 200 7300 of vraag vrijblijvend een offerte aan. U kunt de machines ook huren bij Dehaco voor de duur van uw project.